iran-web-festival-terapaper

تراپیپر امسال نیز مانند سال گذشته در جشنواره وب ایران شرکت کرده و هیجان موضوع دو چندان است. پارسال بود که در جشنواره وب ایران در گروه علم و دانش حضور یافتیم و در شاخه اطلاع رسانی و محتوا با نمرات برتر داوران مواجه شدیم و توانستیم بهترین سایت علمی  کشور از نگاه داوران شویم. البته در سال گذشته در قسمت رای گیری مردمی شرکت نکردیم.

بگذریم که روزی در نهایت تراپیپر را داوارن برنده اعلام کردند و بسیار خوشحال شدیم. وقتی نمرات داوران را نگاه می کردیم متوجه شدیم که حرکتی که به نیت کار خدا پسندانه علمی شروع کردیم از دید صاحبنظران حوزه آی تی پنهان نماند. یادش بخیر روز اولی که تیم فنی بعد از تجربه ای چندین و چند ساله شروع به کار کردند و همه تجربیات خود را در سالیان متمادی برای ارائه خدمات علمی متفاوت و در عین حال کارآمد برای رفع معضلات تحقیقاتی دانشجویان این مملکت به کار بستند، در این صفحه نوشتیم "ما راستش دنبال یک کار خداپسندانه علمی بودیم .. " و امیدوارم امروز نیز خداوند پسند کرده باشد.

 

یادش بخیر شب ها و روزهایی که تیم فنی برای ارائه سامانه سفارش آسان و دانلود مقالات علمی تنها با یک کلیک در سایت ناشر (افزونه های کروم و فایرفاکس)، تمام همت خود را به کار بستند و با نهایت خضوع در آن روزها هیچ توقعی از جانب جامعه دانشگاهی کشور نداشتند. و وب سایتی را رو نمایی کردند که نه به عقیده خودمان بلکه به گفته بسیاری از صاحبنظران حوزه طراحی سایت جز متفاوت ترین و زیباترین وب سایت هاست و یاد باد آن روزهایی که همه انگیزه شان شده بود رفع معضل دانشجویان کشور در دانلود پایان نامه های لاتین از سراسر دانشگاه های جهان و سر انجام خوشبختانه این ایده بزرگ عملیاتی شد و به بار نشست لینک. اگر اسم آن را سامانه مدرن ابزارهای تحقیق نگذاریم چه بگذاریم؟ که امکان دستیابی به جدیدترین دستاورد های علمی را برای هموطنانمان به رایگان به ارمغان می آورد .

 

هم اینک شما را به دیدن برنامه تلویزیونی معرفی تراپیپر تهیه شده توسط شبکه سه سیما دعوت می کنم. حجم فایل 3 مگابایت لینک دانلودبا همه این اوصاف، البته خود معتقدیم که هنوز مانده تا بهترین سایت علمی کشور شویم و امیدواریم توانسته باشیم که رسالت علمی که بر دوشمان افتاده و اینکه همگان از تراپیپر خدمات متفاوتی را نسبت به سایرین می طلبند را به درستی تا امروز پاسخگویی کرده باشیم. قضاوت آن را به عهده کاربران سایت تراپیپر می گذاریم.

 

حال به نظر شما تا چه حد توانستیم در حوزه علمی و تولید محتوی ناب سهیم باشیم؟ تا چه حد توانستیم به تشریح عملکردی که در این صفحه نوشته ایم دست یابیم و تا چه حد توانستیم این افتخار بزرگ جشنواره وب ایران را در سالی که گذشت به شایستگی میزبانی کنیم؟ پاسخ آن را از شما می خواهیم. لطفا به صفحه ی رای گیری جشنواره وب ایران رفته و رای مثبت و منفی خود را برای ما مشخص کنید 

http://directory.iranwebfestival.com/website/terapaper.com

 

 

و اما مهمترین سوالی که امروز در ذهنمان شکل گرفت این بود، به راستی رسالت بهترین سایت علمی کشور چیست؟ آیا این رسالت تنها به عهده برنده جشنواره است؟ 

خوشبختانه امسال شاهد رشد و ارتقای بسیاری از وب سایت های علمی شدیم و تلاششان را با ارائه مطالب جدید و پرهیز از کپی کردن مطالب از سایتهای علمی دیگر می ستاییم  و معتقدیم که هر تلاشی در راستای تولید محتوی ناب و همچنین تلاش برای ارائه خدمات علمی با حفظ مالکیت معنوی صاحبان اثر باشد قابل ستایش و احترام است و تراپیپر برای همه سایتهای علمی کشور آرزوی توفیق دارد.