اشکال در پرداخت ناموفق

​​سلام

در صورتی که پرداخت ناموفق داشته اید نگران از دست دادن پول خود نباشید.  

به استحضار می رسانیم که اشکال در پرداخت ها از طریق درگاه های بانکی، بنا به دلایل متعدد، نظیر قطعی موقت در ارتباطات میان سرور های بانک و سایت ها، اختلال در سیستم بانکی، اختلال در سرور سایت، گاها در بین صدها تراکنش موفق، اتفاق می افتد. اما پرداخت ناموفق به معنی از دست دادن پول شما نیست. در صورتی که از فروشگاه معتبری اقدام به پرداخت الکترونیک کرده اید آنگاه درگاه بانکی تضمین می کند که هیچ پولی از حساب شما بدون دلیل کسر نشود و تنها زمانی کسر شود که شما خدماتی را دریافت کنید.

معمولا همه جزئیات اعمال صورت گرفته در حساب کاربری شما در سایتی که اقدام به خرید می کنید و ریز اطلاعات اقدام برای خرید (موفق یا ناموفق ) در دو سرور بانک و سرور سایت معمولا به دقت ثبت شده و قابل تشخیص می باشد. و مسولین سایت موظف هستند بعد از تماس شما مراتب تراکنش ناموفق با بررسی کنند

 

پرداخت ناموفق :

در این هنگام ممکن است بانک مبلغی را از حساب شما کسر کرده باشد. این موضوع را در ابتدا بررسی کنید. بطور کلی بانک ها و درگاه های بانکی در صورتی که پولی که از حساب شما کسر کرده اند را به حساب سایتی که در آن پرداخت داشته اید واریز نکنند آن را به حساب شما در صورت تراکنش ناموفق برگشت می دهند. مدت برگشت این پول متغیر است و ظرف نهایت 48 ساعت تکلیف برگشت آن به حساب شما معمولا مشخص می شود.

 

چه کاری باید انجام دهید: 

در صورت مشاهده هرگونه مشکل، شما می توانید بلافاصله و در صورت عدم برگشت پول، با ارسال موارد زیر به آدرس تماس سایتی که در آن پرداخت کرده اید یا تماس با درگاه بانکی که در آن سایت استفاده می شود درخواست بررسی تراکنش مربوطه را داشته باشید.

اطلاعات مورد نیاز جهت بررسی تراکنش: 1-مبلغ کسر شده بابت خرید چه کالایی  2-نوع درگاه بانکی،  3-شماره پیگیری بانک،  4- 4 رقم آخر کارت خریدار    
 
از قرار دادن رمز کارت خود در اختیار دیگران خودداری کنید
 
 
شاپرک: شبکه الکترونیکی پرداخت کارت
شاپرک به منظور سامان دهی نظام پرداخت، در دی ماه سال 1390 با مشارکت بانک های کشور تاسیس گردید. از مهم ترین وظایف شرکت، نظارت دقیق و همه جانبه بر عملیات پرداخت الکترونیک و حصول اطمینان از رعایت استانداردها و ضوابط و همچنین افزایش سطح امنیت نظام پرداخت در کشور است. اطلاعات بیشتر را می توانید از اینجا مشاهده فرمایید. 
 
 
موضوعی مرتبط در خبرگزاری ها در این رابطه:
 
 

با آرزوی موفقیت